Sık Sorulan Sorular | Web Kargom
 


 
 
 
Yurt Dışı FedEx Express
Yurt Dışı Nunume Gönderimi
Ticari Fatura Örneği
Paketleme Malzemeleri
Yurt Dışı Gönderi Fiyatları
Sık Sorulan Sorular
Yurt Dışı Gönderi Yapın
 
 
 
 
Sık Sorulan Sorular

Paketlerinizi nereden nereye gönderebilirsiniz?
Türkiye´de FedEx şubesi bulunan 8 şehirden, yurt dışında dünya genelinde 220 ülkeye, Türkiye içinde ise tüm şehir ve adreslere paketlerinizi gönderebilirsiniz.  webkargom.com servislerini kullanabileceğiniz, FedEx şubesi bulunan 8 ili öğrenmek için "FedEx Şubeleri" sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Detaylı bilgi için "Servislerimiz" sayfasını inceleyiniz.

Yurt dışı paketlerinizi nasıl gönderirsiniz?
Paket gönderin sayfasında vereceğeniz siparişiniz sonrası FedEx Müşteri Hizmetleri yetkilisi, paketinizin teslim alınacağı zaman bilgisini kararlaştırmak üzere siparişiniz sırasında belirteceğiniz telefon numarasından sizinle iletişime geçecektir. 

Yurt dışı paketlerinizi; dilerseniz sistemin otomatik olarak yaratacağı elektronik gönderi formu ile, dilerseniz adresinizde FedEx kuryesinin yanında getireceği ve birlikte dolduracağınız gönderi formu ile gönderebilirsiniz. 

Siparişinizin ilk adımında gönderi formunun siparişiniz sonrası elektronik olarak üretilmesini talep edebilir veya adresinizde gönderi formu doldurmak istediğinizi belirtebilirsiniz.

Proforma / Ticari fatura hangi durumda gereklidir ve nasıl hazırlanır?
İçeriği evrak olmayan tüm yurt dışı paketlerinizin, İngilizce olarak hazırlanmış Proforma Fatura (Proforma Invoice) veya Ticari Fatura (Commercial Invoice) ile gönderilmesi gerekmektedir. 

Proforma veya Ticari fatura, ülke gümrüklerinde paketinizin içeriğini belirten belge niteliğindedir. Alıcı ülke girişinde doğabilecek olası gümrük vergilerinin, alıcıdan tahsil edilmek üzere, FedEx gümrük görevlisi tarafından ödenmesi ve paketin alıcı ülke gümrüğünden çekilmesi için Proforma veya Ticari fatura zorunlu evraklardır. FedEx, doğabilecek olası alıcı ülke gümrük masraflarını, paketiniz alıcı ülkeye ulaşmadan önce öngörememektedir. 

Proforma veya Ticari faturalarınızı; webkargom.com siparişleriniz sonrası otomatik olarak veya dilediğiniz zaman "Proforma / Ticari fatura hazırlama aracı" yardımı ile, kolay ve hatasız bir şekilde hazırlayabilirsiniz. 

İçeriği evrak olmayan kişisel paketleriniz ve numune gönderileriniz için üç (3) kopya Proforma Fatura (Proforma Invoice) hazırlanması gerekmektedir. 

Proforma faturanızı, bütün bilgileri tam olacak şekilde ve FedEx gönderi formunuz ile tam uyumlu hazırlamanızı önemle tavsiye ederiz. 

İçeriği evrak olmayan ve gümrüğe tabi ticari değeri olan firma gönderileri için üç (3) kopya Ticari Fatura (Commercial Invoice) hazırlanması gerekmektedir. 

Ticari faturanızı, bütün bilgileri tam olacak şekilde ve FedEx gönderi formunuz ile tam uyumlu hazırlamanızı önemle tavsiye ederiz.

Proforma veya Ticari faturalarınızı; FedEx gönderi formlarınıza ek olarak, FedEx kuryesine paketiniz ile birlikte teslim etmeniz gerekmektedir. Proforma veya Ticari faturanızın ekstra bir (1) kopyasını paketinizin içerisine yerleştirmenizi önemle tavsiye ederiz. 

"0 (212) 222 7 333" - Müşteri Hizmetleri´ni arayabilir, daha fazla bilgi ve yardım alabilirsiniz. 

Teslim edilen paketleriniz için nasıl bilgilendirilirsiniz?
Teslim edilen paketleriniz için sistemin sizi e-posta veya SMS (kısa mesaj) ile bilgilendirmesini talep edebilirsiniz. 

Siparişinizin son adımında, isteğinize bağlı olarak sunulan teslimat bilgisi seçeneklerinden dilediklerinizi belirterek, teslim edilen paketlerinizin bilgisini alabilirsiniz. 

SMS (kısa mesaj) ile teslimat bilgisi servisi ücretsizdir. 

A.B.D ve Kanada´ya göndereceğiniz paketlerinizin imzalı teslim kanıtını, diğer ülkelere göndereceğiniz paketlerinizin ise teslim kanıtını, "Takip detayları" sayfasında inceleyebilirsiniz. 


Anasayfa | Hakk�a | Hizmetlerimiz | Ücretlerimiz | Online ݾlemler | WMobil | Haberler | Adjans Digital Agency
掌握哺乳期丰胸的最佳时间,哺乳过程中粉嫩公主丰胸产品,婴儿吸吮乳头的动作会不断刺激母亲乳房内分泌乳汁的乳腺组织丰胸达人,乳腺组织接受外界刺激越多就越发达,这与肌肉运动越多便越结实的道理一样丰胸食物。因此,坚持母乳喂养的母亲在哺乳期后,乳房会变得更大、更坚挺,而并非松弛、下垂丰胸方法。